Moti i keq në gjirin e Durrësit, pezullohet lundrimi

09:30 | 12/03/201909:300

Era e fortë shoqëruar me det të dallgëzuar mban të pezulluar lundrimin e anijeve të tonazhit të mesëm e ulët në portin e Durrësit. Përkeqësimi i kushteve atmosferike që përfshiu gjirin e Durrësit pas mesnate solli vështirësi edhe në lundrimin e anijeve të peshkimit si dhe në përpunimin e mallrave në kalatën katër dhe pesë të portit detar.

Forca e detit shkon deri 6 ballë, ndërsa shpejtësia erës në 24 kilometra për sekondë, çka sipas Drejtorisë së Përgjithshme Detare e bën të pafavorshëm lundrimin e disa prej anijeve në det. Për këtë arsye u është kërkuar operatorëve në portin e Durrësit që të bëjnë kujdes në 24 orët e fundit pasi era në orët në vijim do të rrisë intensitetin e saj. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono