Moti i keq, humbin jetën 48 persona në Afganistan dhe Pakistan

12:54 | 13/01/202012:540

Të paktën 48 persona kanë humbur jetën në Pakistan dhe në Afganistan si pasojë e temperaturave të ulëta dhe motit të keq.

Mediat ndërkombëtare bëjnë medije se deri më tani në Pakistan si pasojë e borës dhe e temperaturave shumë të ulëta kanë humbur jetën 30 persona.

Ndërkohë në Afganistan kanë humbur jetën të paktën 18 persona, duke përfshirë gra dhe fëmijë, kanë thënë zytarët e provincave.

Banorët e kryeqytetit afgan, Kabul, ku temperaturat kanë rënë në -15 gradë Celsius kanë anashkaluar drejtimin e makinave për shkak të rrugëve të papërshtatshme.

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono