Moti – E shtunë, 9 qershor 2018

14:51 | 09/06/2018

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës jane dominuar me vranësira dhe shira në pjesën më të madhe të vendit POR me fokus në zonat Perëndimore. Ndërsa gradualisht pjesa e dytë e ditës, zhvendos shirat drejt zonave Lindore dhe ekstremit Verior të
Shqipërisë duke lënë pjesën më të madhe të vendit me kthjellime dhe vranëira të herë
pas hershme.
Temperaturat e ajrit kane mbetur thuajse konstante gjatë mëngjesit por rënie të ndjeshme ka sjell mesdita si pasojë e shirave në territor.
Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 2 ballë. /abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono