Moti – E shtunë, 8 Qershor 2019

09:10 | 08/06/2019

Sipas MeteoAlb:Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta dominojnë në të gjithë vendin, ku më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat malore, kryesisht në Verilindje dhe juglindje të Shqipërisë.

Pasditja lë me kthjellime pjesën më të madhe të territorit dhe vranësira kalimtare do të ketë ekstremi verior.  Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga  16°C  verilindja deri mbi 36°C jugperëndimi.

Era do fryjë e lehte në tokë dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 35km/h, nga drejtimi kryesisht veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 3 ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono