Moti – E shtunë, 7 Prill 2018

09:37 | 07/04/2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë territorin. Pas mesditës, vranësirat fuqizohen, duke sjellë shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit. Mbrëmja risjell kryesisht kthjellime, në pjesën më të madhe të Shqipërisë.
Temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit, por mesdita sjell një rritje me 2°C të vlerave termike, në pjesën më të madhe të vendit.
Era do vijojë të fryjë mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verilindor, ndërsa në det dallgëzimi mbetet 2 – 3 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al

 
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono