Moti – E shtunë, 7 Korrik 2018

10:27 | 07/07/2018

Sipas MeteoAlb, Shqipëria mbetet nën dominimin e kthjellimeve deri pas mesditës, kur vranësirat shfaqen fillimisht në veri dhe gradualisht në të gjithë zonat malore.

Pasditja dhe kryesisht mbrëmja sjellin shira afatshkurtër në ekstremin verior, por shira të izoluar në zonat lindore, ndërsa bregdeti vijon në kushtet e motit kryesisht të kthjellët.

Temperaturat e ajrit nuk ndryshojnë gjatë mëngjesit, por mesdita sjell rënie me 2 – 3°C, duke ulur maksimumin territorial në 33°C. Era do të fryjë mesatare deri e fortë në jug, me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono