Moti – E shtunë, 5 Tetor 2019

09:11 | 05/10/201909:110

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë shqipërinë, ku më të dukshme paraqiten në zonat malore. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të vijojnë me vranësira për zonat linodre duke lënë ultësirën perëndimore në ndikimin e motit të kthjellët.

Temperaturat e ajrit ulen sërisht në mëngjes por rritje sjellin orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 25°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono