Moti – E shtunë, 5 maj 2018

09:13 | 05/05/2018

Sipas MeteoAlb: Moti vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme duke sjellë shira të izoluar në zonat Lindore gjatë pjesës së parë të ditës. Ndersa pasditja sjell shtim të shirave në gjithë territorin të cilat do të jenë shpesh-herë në formë rrebeshesh afatshkurtra. Orët e mbrëmjes dhe natës, lokalizojnë shirat kryesisht në zonat malore.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara gjatë mëngjesit POR një rënie të lehtë sjell mesdita megjithatë ruhet maksimumi prej 28°C.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det do vijojë dallgëzimi deri 2 ballë. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono