Moti – E shtunë, 3 mars 2018

14:03 | 03/03/2018

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbetetme vranësira dhe reshje të pakta në territor POR shira mesatarë në zonat Qendrore. Mesdita dhe orët e pasdites sjellin përmirësim të përkohshm të motit , por sërish në mbrëmje dhe gjatë natës, reshjet përfshijnë të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit sjellin një rritje të lehtë në mëngjes por mbeten konstante gjatë mesditës.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi 45km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim deri 3 ballë.

Moti – E diel, 4 mars 2018

Sipas MeteoAlb: Vijon me vranësira dhe shira të konsiderueshëm në Veri dhe Qendër gjatë paradites, ndërsa mesdita zhvendos intensitetin e shirave në Qendër dhe Jug. Pasditja por kryesisht mbrëmja përmirësojnë në mënyrë graduale motin duke sjellë edhe kthjellime të shpeshta në territor.

Temperaturat e ajrit sjellin një rritje të lehtë në të dy ekstremumet termike ditore duke luhatur ekstremumet termike nga 0 në 16°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono