Moti – E shtunë, 20 janar 2018

15:01 | 20/01/2018

Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës mbeten me vranësira dhe reshje në Veri dhe Qendër ndërsa Jugu mbetet kryesisht i vranët.

Në mesditë dhe gjatë pasdites Veriu vijon me vranësira dhe reshje të izoluara NDERSA shirat zhvendosen drejt zonave Qendrore dhe Jugore; kushte që vijojnë deri vonë në mbrëmje pritet përmirësim i motit në pjesën më ët madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjesit POR vetëm një rritje të lehtë sjell mesdita.

Era do të fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi 27 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke bërë që në det të gjenerohet dallgëzim 2 ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono