Moti – E shtunë, 2 Mars 2019

20:55 | 02/03/2019

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira të dendura paraqiten zonat Veriore dhe Juglindore të vendit duke gjeneruar reshje të pakta e afat-shkurtra shiu e dëbore. Pasditja dhe nata sjellë përmirësim të kushteve

atmosferike, ku kthjellimet dhe vranësirat e lehta do të jenë dominante në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht lehtë në të dy vlerat duke u luhatur nga 0°C mëngjesi deri në 19°C mesdita.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fort në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono