Moti – E shtunë, 13 Prill 2019

09:50 | 13/04/201909:500

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh të pakta dhe vranësira të shpeshta do të paraqiten orët e para të ditës në të gjithë territorin, më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar dhe reshje pakta shiu. Por mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave duke gjeneruar reshje shiu në të gjithë vendin, por në zonat qëndrore dhe jugore gjatë pasdites janë me karakter shtrëngatash.

Temperaturat e ajrit kanë mbetur kostante në mëngjes por dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C deri në 21 °C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugor- jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono