Moti – E premte, 8 Qershor 2018

15:32 | 08/06/2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira të lehta kanë dominuar në zonat Perëndimore, ndërsa vranësira më të shpeshta ka patur gjatë orëve të mesditës në zonat malore, duke rrezikuar shira të izoluar.

Orët e mbrëmjes dhe gjatë natës fuqizojnë vranësirat duke sjellë shira në zonat perëndimore të vendit.

Temperaturat e ajrit kane pesuar rritje te lehtë gjatë mëngjesit, por rritje të ndjeshme ka sjell mesdita duke shënuar mbi 34°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba DizdariRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono