Moti – E premte, 7 Qershor 2019

09:20 | 07/06/2019

Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i masave ajrore jugore në vendin tonë. Për pasojë: gjatë paradites i gjithë territori është dominuar nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta në zonat malore. Pasditja sjellë shtim të vranësirave në ekstremin verior por pa rrezikuar shira. Ndërsa orët e natës do të paraqiten në ndikimin e kthjellimeve në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes dhe mesditë me të paktën 2 gradë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 14°C minimumi deri mbi 32°C maksimumi.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim i ulët. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono