Moti – E premte, 6 Korrik 2018

17:22 | 06/07/2018

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës paraqitet nën ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë Shqipërinë.

Sërish pasditja sjell vranësira kalimtare në ekstremin verior dhe zonat juglindore, ndërsa vijon dominimi i motit të kthjellët në pjesën më të madhe të territorit shqiptar.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë, duke variuar nga 15 deri 36°C, maksimumi i pritshëm në jugperëndim të vendit.

Era do të fryjë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugperëndimor – perëndimor ndërsa në det vijon dallgëzimi 1 – 2 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono