Moti – E premte, 31 Maj 2019

08:00 | 31/05/201908:000

Sipas MeteoAlb: Vranësira të shpeshta paraqiten në zonat malore dhe kryesisht në Verilindje dhe Lindje të vendit gjatë paradites duke gjeneruar shira të izoluar, por ultësira perëndimore mbetet nën ndikimin e motit të kthjellët.

Pasditja mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare për ultësirën perëndimore por vranësira të dukshme në zonat juglindore.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 10°C mëngjesi deri në mbi 27°C në mesdita në rang territori.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono