Moti – E premte, 28 Qershor 2019

08:00 | 28/06/201908:000

Rajoni i Mesdheut dhe Qendra e Evropës vijojnë në ndikimin e të nxehtit afrikan. Po ashtu me kthjellime  dhe vranësira të lehta paraqitet Evropa Veriore. Ndërsa vranësira të shpeshta dhe shira  do të ketë e gjithë lindja e kontinentit.

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore me origjinë veriperëndimore do të kushtëzojnë mot të kthjellët kryesisht në zonat e ultësirës perëndimore, ndërsa zonat malore vijojnë me kthjellime dhe vranësira të lehta. Parashikohet që edhe orët e mbrëmjes të mbeten në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit do te mbeten konstante në mëngjes por mesdita sjell rritje te vlerave termike duke u luhatur nga 16°C deri ne 39°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40  km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar  dallgëzim mbi 3 ballë./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono