Moti – E premte, 26 Tetor 2018

18:00 | 26/10/2018

Sipas MeteoAlb, ka vijuar dominimi i kthjellime dhe vranësirave të lehta në veri dhe zonat qendrore, Por vranësira më të shpeshta do të ketë ekstremi jugor. Pasditja mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash në veri dhe zonat lindore ndërsa në dhe qendër mbeten dominante kthjellimet.

Temperaturat e ajrit jane rritur sërish gjatë mëngjesit dhe mesditës, kryesisht në zonat jugore-qendrore duke shënuar maksimalisht 27°C. Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi lindor, ndërsa në det gjenerohet dallgëzimi i ulët.

Prezantoi: Fioralba Dizdari


/abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono