Moti – E premte, 23 Gusht 2019

08:15 | 23/08/201908:150

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbizotërohet nga kthjellimet në të gjithë vendin. Ndërsa pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash në zonat malore dhe të ulëta duke lënë Ultësirën Perëndimore në ndikimin e kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por rënie të lehtë sjellin orët e mesditës duke u luhatur luhatur nga 14°C deri në 36°C.

Era do fryjë mesatare deri në mesditë por pasditja forcon ndjeshëm atë në brigjet detare duke arritur shpejtesi mbi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor për pasojë në brigjet detare krijohet dallgëzim 4 ballë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono