Moti – E premte, 13 prill 2018

14:54 | 13/04/2018

Sipas MeteoAlb: Moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare më të dukshme gjatë mesditës kur priten shira të dobët në ekstremin Verior. Ndersa mbrëmja dhe nata, paraqiten me kthjellime e vranësira kalimtare në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit, por një rënie me 2°C sjellin orët e mesditës.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, ndërsa në det krijohet dallgëzim deri 3 ballë./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono