Moti – E premte, 12 Korrik 2019

08:00 | 12/07/201908:000

Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbetet Rajoni i Detit Mesdhe dhe Evropa Veriore. Ndërsa moti i vranët dhe rrebeshe shiu mbizotërojnë në Evropën Qendrore dhe atë Lindore.

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë  moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, pasditja zhvillon  vranësirat në ekstremin verior dhe zonat lindore duke sjellë shira të izoluar. Nata largon vranësirat duke ri-kthyer kthjellimet në vend.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes POR ulen në mesditë duke u luhatur nga 14°C deri në 31°C.

Era do fryjë lehte me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar  dallgëzim 2-3 ballë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono