Moti – E premte, 10 Maj 2019

08:00 | 10/05/2019

Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë në Evropën Juglindore dhe Jugperëndimore. Por qendra dhe Lindja e kontinentit Evropian vijojnë të mbeten nën ndikimin e motit të vranët dhe rrebesheve afatshkurtër të shiut.

 Shqipëria

 Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme, ku vranësira të dendura dhe shira të izoluar dominojnë nw veri dhe zonat qendrore. POR pasditja dhe orët në vijim sjellin përmirësim gradual të motit duke zhvendosur vranësirat në zonat malore duke lënë me kthjellime pjesën tjetër të vendit.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes POR rritje sjellë dhe mesdita, duke  luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C  deri në 25°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzi, 3 ballë./abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono