Moti – E mërkurë, 9 maj 2018

13:26 | 09/05/2018

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës ka vijuar me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të përkohshëm. NDERSA sërisht në mesditë vranëirat janë fuqizuar duke gjeneruar rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit. Orët e vona të pasdites dhe mbrëmja sjellin përmirësim të motit në pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë në mëngjes, por më e ndjeshme rënia është vrojtuar në mesditës duke shënuar maksimalisht 25 – 26°C.

Era ka vijuar të fryjë e lehtë, me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi Perëndimor duke bërë që në det të vijojë dallgëzim i ulët.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono