Moti – E mërkurë, 9 Janar 2019

22:43 | 09/01/2019

Sipas MeteoAlb, orët e para të ditës janë dominuar nga mot me vranësira të dendura, duke gjeneruar reshje dëbore në zonat malore dhe shiu në zonat e ulëta e bregdet. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në të njëjat kushte atmosferike me vranësira dhe reshje shiu e dëbore.

Temperaturat e ajrit janë rritur  në mëngjes dhe  mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C  minimumi deri në 13°C maksimumi në rang territori. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi jugor-jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono