Moti – E mërkurë, 8 Maj 2019

08:30 | 08/05/201908:300

Sipas MeteoAlb: Do të mbetemi në ndikimin e masave ajrore relativisht të freskëta me origjinë veriperëndimore, duke bërë që kthjellimet të jenë prezente, por herë pas here do të kemi kalime vranësirash, më të dukshme në zonat lindore.

Pasditja dhe nata vijojnë me kthjellime në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por rritje më e ndjeshme sjellin orët e mesditës, duke u luhatur nga 4°C mëngjesi deri në 23°C mesdita.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Perëndimor- Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono