Moti –  E mërkurë, 7 nëntor  2018

16:26 | 07/11/2018

Sipas MeteoAlb: Pjesa më e madhe e territorit është dominuar nga kthjellime dhe vranësira te shpeshta te cilat dendesohen gjate orëve te pasdites duke rrezikuar shira të dobët, më të dukshme në zonat Jugore dhe pjesërisht në Qender, ndërsa shira më të pakët rrezikojnë zonat veriore. Në mbrëmje dhe gjatë natës, shirat zhvendosen drejt zonave Lindore dhe Juglindore të territorit.

Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë në mëngjes, por rënie me 3°C ka sjellë mesdita duke ulur maksimumin në deri 23 gradë C.

Era do fryjë mesatare në Jug por e fortë në Veri dhe pjesërish në qendër, me shpejtësi mbi 35 km/h nga Veri – Veriperendimi, ndërsa në det dallgëzimi ngjitet mbi 3 ballë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono