Moti – E mërkurë, 6 qershor 2018

14:07 | 06/06/2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të shpeshta kanë dominuar motin duke sjellë shira të përkohshëm në pjesën më të madhe të vendit por kryesisht në Veri dhe zonat Lindore. Gradualisht pasditja kalon në kushtet e kthjellimeve për pjesën më të madhe të vendit përjashtuar ekstremin Verior ku shira të izoluar mbeten prezent edhe në mbrëmje.

Temperaturat e ajrit kanë ruajtur vlera thuaje të pandryshuara gjatë mëngjesit, por rënie me 2°C sjell mesdita, kryesisht në Veri dhe Qendër.

Era ka fryrë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono