Moti – E mërkurë, 5 Qershor 2019

09:06 | 05/06/2019

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme do të jenë në ekstremin verior duke gjeneruar shira lokal.

Mesdita sjellë zhvillim të vranësirave edhe në pjesën tjetër të vendit duke gjeneruar shira herë pas-herë në formë rrebeshesh afat-shkurtër, ndërsa bregdeti paraqitet me kthjellime. Orët e natës rikthejnë kthjellimet në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërish, ku më e ndjeshme rritja do të jetë në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 11°C deri në 27°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi kryesisht jugor-jugperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3  ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono