Moti – E mërkurë, 4 korrik 2018

14:58 | 04/07/2018

Sipas MeteoAlb, moti mbetet nën ndikimin e kthjellimeve në të gjithë Shqipërinë deri pas mesditës, kur priten priten vranësira kalimtare në zonat malore, duke rrezikuar esktremin verior nga shira të izoluar.

Pasditja dhe orët vijuese sjellin dominim të kthjellimeve në gjithë vendin. Temperaturat e ajrit nuk sjellin ndryshime të ndjeshme si gjatë mëngjesit ashtu edhe në mesditë duke variuar nga 15 në 35 – 36°C.

Era do fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa në detin Jon dallgëzimi ngjitet në 2 ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono