Moti – E mërkurë, 30 Janar 2019

23:15 | 30/01/2019

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore te paqëndrueshme do të ndikojnë gjatë paradites kushtet e motit, duke bërë që kthjellime dhe vranësira të dendura të mbeten prezente. Por mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave krysisht në rajonin jugor dhe juglindor, ku rrezikohen shira dhe reshje dëbore në zonat juglindore. Gjatë natës pritet shtrirje e vranësirave dhe reshjeve në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë  duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -2°C deri në 14°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono