Moti – E mërkurë, 29 Maj 2019

20:56 | 29/05/201920:560

Sipas MeteoAlb, ka vijuar ndikimi i masave ajrore jugore duke kushëzuar mot me alternime dhe kthjellime vranësirash, të cilat herë pas herë gjeneruan shira, fillimish në Veri dhe Veriperëndim dhe më pas në zonat e tjera. Ndërsa pasditja dhe kryesisht orët e natës kanë sjellë largim të vranësirave dhe dominim të kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por mesdita ka sjellë renie të lehtë duke luhatur vlerat ekstreme ditore nga 10°C deri në 26°C.

Era ka fryrë mesatare në tokë dhe e fortë në brigjet detare, me shpejtësi 50 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 ballë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono