Moti – E mërkurë, 27 Qershor 2018

13:59 | 27/06/2018

Sipas MeteoAlb, moti vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta gjatë gjithë ditës, ndërsa shirat të dobët deri mesatarë do të ketë veriu dhe qendra në pjesën e parë të ditës, por pasditja sjell shira mesatarë dhe intensivë në zonat jugore dhe juglindore.

Orët e natës mbeten me shira të dobët në qendër, por shira deri mesatarë në zonat kufitare lindore.

Temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante në mëngjes por orët e mesditës sjellin një rënie me 2°C kur pritet maksimumi mbi 28°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det, me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi verior, ndërsa në det vijon dallgëzimi 3 ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono