Moti – E mërkurë, 2 Janar 2019

12:21 | 02/01/2019

Sipas MeteoAlb, qarkullimi i masave ajrore me origjinë polare do të vendosen në territorin shqiptar duke ndikuar kushtet e motit. Për pasojë: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura do të jenë dominante në të gjithë vendin. Më të dukshme në zonat verilindore dhe juglindore të Shqipërisë, duke gjeneruar gjatë natës reshje të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit do të bien në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -6°C në 13°C. Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi lindor – verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 apo 4 ballë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono