Moti – E mërkurë, 16 Maj 2018

13:46 | 16/05/2018

Sipas MeteoAlb, orët e para të ditës kanë vijuar me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat perëndimore, por vranësira të shpeshta ka patur në zonat lindore.

Pasditja paraqitet kryesisht me kthjellime në veri dhe qendër, por me vranësira të herë pas hershme Mbetet ekstremi jugor i Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 2-3°C në mëngjes por mesdita ka ruajtur vlera termike konstante, ku maksimumi ka shënuar 24°C.

Era ka fryrë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 26 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim të ulët./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono