Moti – E mërkurë, 15 Maj 2019

08:00 | 15/05/2019

Vijon moti me kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë Brigjete e Egjeut dhe Evropën Qendrore, ku më të dukshme kthjellimet paraqiten në Ishujt Britanike dhe Gadishullin Iberik. Ndërsa vranësira të dendura dhe rrebeshe shiu, KU herë pas here do të ketë dhe stuhi ere dominojnë Evropën Lindore dhe Gadishullin e Ballkanit.

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore të lagështa me origjinë Jugperëndimore do të diktojnë mot me vranësira të dendura dhe reshje shiu në të gjithë territorin deri në orët e pasdites, KUR pritet përmirësim gradual i situatës. Nata do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta më të dukshme në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes POR mesdita sjellë rritje të lehtë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5°C zonat malore deri në 22°C zona e ulët.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 2 ballë. 

/abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono