Moti –  E mërkurë, 1 gusht 2018

13:25 | 01/08/2018

Sipas MeteoAlb: Moti vijon me kthjellime në gjithë vendin pwrjashtuar ekstremin Verior ku krijohen vranësira lokale. Por pjesa e dytë e ditës sjell vranësira në gjithë zonat malore ku priten rrebeshe afatshkurtra shiu, kryesisht në Veri – Verilindje si edhe në zona të izoluara të Jugut të Shqipërisë. Mbrëmja dhe orët vijuese paraqiten me kthjellime e vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit vijojnë me rritje të lehtë gjatë orëve të mesditës duke ngjitur maksimumin territorial mbi 37°C.

Era do fryjë e lehtë deri mesatare në det, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzimi 1 – 2 ballë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono