Moti – E martë, 8 Maj 2018

19:48 | 08/05/2018

Sipas MeteoAlb, paraditja është dominuar nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta, ndërsa shira afatshkurtër janë vrojtuar kryesisht në zonat qendrore dhe jugore.

Pjesa e dytë e ditës paraqitet kryesisht e vranët duke sjellë edhe rrebeshe të shkurtra shiu në territor, ndërsa mbrëmja mbetet me shira të dobët në veri dhe pjesërisht në zonat qendrore.

Temperaturat e ajrit kanë vijuar konstante në mëngjes, por me rënie të lehtë paraqitet mesdita; kryesisht në veriperëndim dhe qendër.

Era ka fryrë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi perëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono