Moti –  E martë, 5 qershor 2018

15:22 | 05/06/2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të shpeshta kanë ndikuar motin në territor duke sjellë shira të dobët në Veri dhe Qendër gjatë orëve të para të ditës. Edhe pasditja paraqitet me vranëira të shpeshta dhe shira të përkohshëm në Veri dhe zonat Qendrore, ndërsa mbrëmja, lokalizon vranësirat në Perëndim ku priten shira të izoluar gjatë natës.

Temperaturat e ajrit kanë ruajtur thuajse të njëtjat vlera gjatë mëngjesit, por rritje të lehtë ka shënuar mesdita duke u ngjitur mbi 32°C.

Era paraqitet e lehtë por mesatare në Verilindje, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim deri 2 ballë. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono