Moti – E martë, 3 korrik 2018

16:20 | 03/07/2018

Sipas MeteoAlb: Ka vijuar dominimi i motit të kthjellët në të gjithë Shqipërinë deri në orët e pasdites kur serish do të zhvillohen vranësira lokale në Veri dhe zonat kufitare Lindore, por shira të izoluar rrezikojnë vetëm ekstremin verior të Shqipërisë.
Temperaturat e ajrit janë rritur me 2°C gjatë mëngjesit por edhe mesditës, duke shënuar maksimalisht 35°C në disa qytete shqiptare.
Era do fryjë e lehtë në tokë por mesatare në det, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono