Moti – E martë, 28 Maj 2019

18:35 | 28/05/201918:350

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore të ngrohta dhe të lagështa me origjinë jugore do të diktojnë kthjellime dhe vranësira, me të dukshme në zonat malore dhe më pas shtrihen dhe në pjesën tjetër të vendit duke gjeneruar shira ku në veri dhe qendër, herë pas here marrin formë rrebeshesh afatshkurtër. Ndërsa orët e natës do të sjellin zhvendosje të vranësirave drejt zonave malore duke lënë me kthjellime pjesën tjetër të territorit.

Temperaturat e ajrit kanë mbetur konstante sot duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 10°C deri në 27-28°C. Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi deri 60 km/h, nga drejtimi jugor, ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 5 ballë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono