Moti – E martë, 23 tetor 2018

18:20 | 23/10/2018

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës është dominuar kryesisht nga moti i vranët duke rrezikuar shira të dobët në të gjithë vendin.

Më të dukshme shirat në ekstremet veri – jug. Në lartësine mbi 1700 metra janë shfaqur reshje të pakta dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat të jenë dominante.

Temperaturat e ajrit mbeten në vlera konstante të mëngjes dhe mesditë duke varjuar nga 4 deri 21 apo 22 gradë C. Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi verior – veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim deri 2 – 3 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono