Moti – E martë, 23 Korrik 2019

08:00 | 23/07/201908:000

Moti i kthjellët dhe i nxehtë ka mbizotëruar në të gjithë Evropën ku temperatura mbi 40°C janë shënuar në gadishullin Iberik, Evropën qendrore dhe pjesërisht Mesdheu ndërsa vranësira dhe shira të përkohshme paraqiten në Evropën Lindore.

Sipas MeteoAlb: Qarkullimi i masave ajrore me origjine Afrikane ka diktuar mot të kthjellët dhe te nxehte në të gjithë Shqipërinë gjatë gjithë ditës, përjashtuar zonat Verior -Verilindore ku gjatë orëve të vona te mbrëmjes do të shfaqen vranësira te lehta.

Temperaturat e ajrit vijojnë të larta duke bërë që termometri në mesditë te arrije deri në 39°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 4 ballë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono