Moti – E martë, 17 Prill 2018

13:26 | 17/04/2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira të shpeshta kanë dominuar paraditen, ndërsa vranësirat gradualisht janë fuqizuar duke sjellë pas mesditës shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit, por rrebeshe të shkurtra shiu, në zonat Lindore.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 2 – 3°C gjatë mëngjesit, por një rënie më të lehtë kanë shënuar vlerat termike të mesditës.

Era ka fryrë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono