Moti – E martë, 15 Maj 2018

13:38 | 15/05/201813:380

Sipas MeteoAlb, orët e para të ditës kanë vijuar me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët në zona të izoluara.

Ndërsa pasditja deri në mbrëmje, fuqizojnë vranësirat duke bërë që shirat të bien me intensitet mesatar deri të lartë, në pjesën më të madhe të territorit shqiptar.

Temperaturat e ajrit kanë qëndruar konstante në mëngjes, por një rënie me 2 – 3°C ka shënuar mesdita duke ulur maksimumin në 24°C.

Era paraqitet kryesisht mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugperëndimor, ndërsa në det ka vijuar dallgëzimi 2 – 3 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fiorallba Dizdari

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono