Moti – E martë, 14 Maj 2019

08:00 | 14/05/2019

Evropa Lindore dhe ajo Juglindore vijojne të mbeten nën ndikimin e vranësirave të dendura dhe rrebesheve të shiut. Ndërsa kthjellime dhe vranësira të lehta do të dominojnë Evropën Qendrore, ishujt Britanikë dhe Gadishullin Iberik.

Sipas MeteoAlb: Edhe nesër MBETEMI nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, duke bërë që pjesa e parë e ditës do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta të cilat herë pas-here do të gjenerojnë shira të dobët. Ndërsa pjesa e dytë e ditës sjellë zhvillim të vranësirave dhe shira në të gjithë vendin, të cilët në qendër dhe Veri marrin dhe formë rrebeshesh.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por rritje të lehtë sjellë mesdita duke luhatur vlerat ekstremale  ditore nga 6°C deri në 22°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi mbi 28 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./ abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono