Moti – E martë, 13 Nëntor 2018

17:20 | 13/11/2018

Sipas MeteoAlb, ardhja e masave ajrore me origjinë lindore ka diktuar  kushtet e motit të kthjellët por të freskët në të gjithë Shqipërinë, herë pas here jane shfaqur vranësira kalimtare.

Pasditja dhe mbrëmja, do të mbeten me kthjellime në ultësirën perëndimore ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në zonat malore lindore. Temperaturat e ajrit janë ulur në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat termike ditore nga 1 deri ne 25°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë paradite dhe mesatare pasdite me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi lindor, ndërsa në det krijohet dallgëzim 1 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono