Moti – E martë, 12 qershor 2018

15:32 | 12/06/2018

Sipas MeteoAlb: Moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta deri pas mesditës kurvranësirat shtohen në territor. Vranësira më të dendura do të ketë në ekstremet Veri – Verilindje ku priten shira të izoluar POR pjesa më e madhe e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare.
Temperaturat e ajrit vijojnë me rritje 1 – 2°C, më e ndjeshme në mesditë kur maksimumi në rang territori do të ngjitet në 34°C.
Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi Perëndimor, ndërsa në det vijon dallgëzim i ulët. /abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari

 
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono