Moti – E martë, 11 Qershor 2019

08:17 | 11/06/2019

Sipas MeteoAlb: Moti do të vijojë në ndikimin e kthjellimeve dhe temperaturave të larta gjatë paradites në të gjithë vendin. Por pas mesditës pritet shtim i vranësirave, KU më të dukshme vranësirat do të paraqiten në Ekstremin Verior dhe përgjatë kufirit Lindor duke rrezikuar rrebeshe afat- shkurtër shiu dhe breshëri në këto zona, ndërsa bregdeti dominohet nga kthjellimet.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por rënie me 2-3°C sjellë mesdita duke luhatur ekstremumet ditore nga 16°C mëngjesi deri në 34°C mesdita. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi Jugorduke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono