Moti – E martë, 10 prill 2018

14:46 | 10/04/2018

Sipas MeteoAlb: Ka vijuar moti i kthjellët me vranësira kalimtare deri pas mesditës KUR vranësirat jan shtuar në pjesën më të madhe të vendit duke rrezikuar shira të izoluar në ekstremin Veriore të vendit. Pasditja dhe në vijim, paraqiten me kthjellime dhe varnëira kalimtare.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë në mëngjes por mesdita paraqitet me një rënie prej 2 – 3°C, më e ndjeshme në zonat Veriore.

Era ka fryrë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 1 – 2 ballë.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

/abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono