Moti – E martë, 10 Korrik 2018

14:04 | 10/07/2018

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira të lehta Dominojnë Ultësirën Perëndimore, ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në zonat Lindore.

Pasditja vijon kryesisht e kthjellët në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa vranësirat shtohen në zonat malore, duke rrezikuar shira të dobët dhe të izoluar në ekstremin verior dhe verilindor të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes por mesdita sjell një rritje të lehtë të vlerave temike, më e ndjeshme në Ultësirën Perëndimore.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor ndërsa në det vijon dallgëzimi 1 – 2 ballë./abcnews.al

Prezantoi: Fioralba Dizdari


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono